  • Tuotekoodi: RAKC140100W
  • Viivakoodi 6416031718106
  • Myyntierä: 10
  • Paino: 14,8 kg/100
  • Muu tuotenro: 9640071810
  • UNSPSC: 31161526
  • Tullikoodi: 73181499
  • Normi: Ruuviankkuri porareikä mitalla
  • VE-normi: Betoniruuvi
  • Kauppanimi: Ruuviankkkuri kuusiokanta porareikä mitalla
  • Brändi: SORMAT
  • Alkuperämaa: FI
  • Läpimitta: 14
  • Pituus: 100
  • Pinta/materiaali: Zn Zpl
  • Väännin: SW24
  • Malli: kuusiokanta
Betoniruuvi S-CSA+ HEX 14x80/15 WOF SW24 ZN
Järeämmät ETA-hyväksytyt S-CSA+ -betoniruuvit raskaaseen kiinnittämiseen sekä muottitukiin
S-CSA+ betoniruuvit on tarkoitettu läpiasennuksiin.
Vaatii vain pienen porareiän. Ei ennalta määriteltyä kiristysmomenttia.
Mahdollistaa pienet ankkurien keskinäiset ja reunaetäisyydet.
Ruuvi on täysin irrotettava.
Tyyppi WOF = kuusiokanta ilman laippaa
Seisminen suorituskykyluokka C2 hef,2/hef,3 (ETA-20/0446).
ZN kuiviin sisätiloihin.
Tuotemateriaali: Teräs, sähkösinkitty
Käyttökohteet
Julkisivujen asennustelineet
Väliaikaiset kiinnitykset
Istuimet
Hyllyt
Kaapelihyllyt
Kaiteet, käsijohteet
Koolaukset
Kiinnitysalustat
Hyväksytty kohteisiin:
Halkeillut betoni
Halkeilematon betoni
Sopii myös kohteisiin:
Täystiili
Täyskalkkihiekkatiili
Ontelolaatta
Tekniset tiedot:
Pituus (L) 100 mm
Porareiän halkaisija (d0) 14 mm
Avainväli SW24
Asennussyvyys (hnom,1) 65 mm
Tehollinen asennussyvyys (hef,1) 49.3 mm
Porareiän syvyys (h1,1) 75 mm
Kiristysmomentti max (Nm) (Tinst) 100
Minimi kiinnitysalustan paksuus (hmin,1) 120 mm
Suorituskyky
alusta K.tyyppi As.syv. K.suunta K.arvo
Halkeilematon betoni C20/25 NRec 65 mm Veto 7.1 kN
Halkeilematon betoni C20/25 VRec 65 mm Leikkaus 26.8 kN
Halkeillut betoni C20/25 NRec 65 mm Veto 4.0 kN
Halkeillut betoni C20/25 VRec 65 mm Leikkaus 18,7 kN